Следен
Претходен
Табела
Календар
facebook twitter youtube rss
...

ЦРВЕНО – ЦРНА СТАТИСТИКА 2013/2014

најдобар стрелец:Аце Стојков10 гола
најдобар асистент:Хорхе Хименез (Шпанија)10 асистенции
најголема минутажа:Стеван Рељиќ (Србија)1672 минути
најмногу казнуван:Раденко Бојовиќ1 црвен картон
постигнати голови:31
примени голови:18
најубедлива победа:ВАРДАР–Гостивар4-0

Последни вести

Интервју

Забавно катче
Фудбалска школа

отворен: 1947
проширен: 2008 - 2011
капацитет: 32.580
локација: Градски Парк бб. СкопјеВАРДАР НИЗ ИСТОРИЈАТА
komiti komiti komiti komiti